Akú masáž u mňa dostanete ?

 
 
 
Masáž za ktorou sa skrývajú stovky hodín štúdia, tisíce hodín práce s klientami a radosti z úspechov, ale aj chvíle sklamania a 
 
poučenia z neúspechu. Masáž s kúskom srdca ktorou sa Vám snažím podať pomocnú ruku a naplniť si svoj život.
 
Jozef Urban
 
 

 

Masáž, nech sa už jedná o akúkoľvek z mnohých druhov, sa tešila vždy veľkému záujmu. Je pravda že sa viac cenila v rozvinutých kultúrach,teda mimo Európy. V Európe sa začala tešit veľkej obľube až v poslednej dobe. Ak teda nepočítame obdobie rozvoja v čase gréckej a rímskej kultúry. Inak sa bohužiaľ viac tešila záujmu vo východných oblastiach, ako napríklad Čína Japonsko a podobne.

 

V dnešnej dobe je to teda inak.A nieje sa čomu diviť. Sme generácia ktorá väčšinu aktivít,prevádzkuje posediačky (pracovných i mimopracovných),alebo pri bežných činnostiach vykonávame veľmi málo pohybových aktivít. Nemožno sa teda čudovať,že dochádza k častým poruchám pohybového ústrojenstva. Tieto poruchy sa prejavujú od pocitu únavy, až po bolestivé stavy, ktoré často musí riešiť až lekár.

Nie vždy je tomu však treba. Jedna z metód, ako si môžeme pomôcť od problémov , je masáž. Skúsený a zručný masér vám veľa krát pomôže viac , ako injekcie a lieky s vedlajšími účinkami devastujúcimi vaše telo.Ako sa ale vyznať vo vzrastajúcej ponuke rôznych štýlov masáží ?

 

V súčastnosti máme na trhu tradičné, i moderné metódy. Tradičnými mám na mysli tie ktoré sa u nás prevádzkujú už dlho. Teda klasická masáž,rôzne rekondičné masáže a športové. Prvé dve sú skôr záležitosťou prevencie a pri ťažkostiach. Športové ako už napovedá názov , sú určené pre zdravých ludí,a tiež svojim prevedením, sú na túto skupinu zamerané.

 

Najúčinnejšie masáže

Liečebné masáže sú rôzne druhy reflexných masáží napr. akupresúra, bankovanie a dalšie ako myofasciálna.Tieto veľmi účinné metódy, sa vykonávajú pri určitých zdravotných problémoch a bolestiach pohybového apatátu.Môžu ich však prevádzať len vyškolený maséri v súkromných , alebo zdravotníckych zariadeniach.

 

A čo povedať na záver? Podľa mňa je dobre, že si viac vážime svojho tela a staráme sa o neho aj preventivne. U masérov nieje príliž dôležité či prešli niekoľkotýždňovým kurzom, či masérskou školou v rozsahu rokov. Tak, ako môže byť dobrý masér s kurzu,môže byť zlým masérom človek so školou. Podľa môjho názoru je viac dôležité, či ho práca baví,či má prehľad o stavbe tela a ide mu predovšetkým o pomoc druhému.

 

Preto sa dívajte na novo a novo vzikajúce masérske salóny tak, že si každý môžeme vybrať to, čo nám vyhovuje. A kvalita? Tú každý spozná sám a časom zostanu na trhu len prevádzkarne ktoré ponúkajú len kvalitné služby. A to je dobre.

 

 Autor : Jozef Urban